Společnost PROLUX je bezkonkurenčně nejnebezpečnějším podnikatelským subjektem na českém trhu s realitami.

 

Společnost PROLUX Consulting Int. s.r.o. se sídlem Praha1. Václavské nám.č.p.43/819, PSČ 110 00 zapsaná v OR oddíl C, vložka90209 IČ: 26731908,DIČ: CZ26731908

 Generální ředitelka Karolina Valentová, bytem  Skupova, 570/21, Teplice, 41501

 Majitelé: Petr Jasanský a Miroslava Šebková, oba bytem na Floridě 550 SE 12th Street, Pompano Beach, Florida 33060

 

Od této společnosti, která se navenek presentuje, jako realitní kancelář se již distancovala, jak Českomoravská realitní unie, tak Asociace realitních kanceláří ČR, neboť svojí neseriozností poškozuje Prolux dobré jméno celého realitního trhu


 

https://cms.stop-prolux.webnode.cz/nazory-realitnich-sdruzeni-na-prolux/


 

Prolux ačkoli ve svém logu používá označení REAL ESTATE, či REALITY se prokazatelně nezabývá zprostředkováním prodeje nemovitostí, tak jak je u realitních kanceláří obvyklé a jak to klient očekává.

 

V první fázi zaměstnanci Proluxu vyhledávají na soukromých inzertních serverech inzeráty s nabídkou nemovitostí a nedbaje upozornění „RK nekontaktovat!“, opakovaně obtěžují prodávajícího inzerenta svými telefonáty. Což je další porušení zákona:

Při těchto hovorech telefonní operátorky prodávajícím vždy slibují, že makléři přivedou hned na první schůzku (eventuelně v horizontu několika málo dnů) konkrétního zájemce, který má zájem právě o tu konkrétní inzerovanou nemovitost(eventuelně i někoilik zájemců).

Příslib konkrétního zájemce o koupi nemovitosti, bývá tím rozhodujícím argumentem, kdy prodávající většinou svolí k návštěvě makléře, neboť v dobré víře předpokládá, že spolu s makléřem bude k prohlídce přiveden i samotný zájemce o koupi nemovitosti.

Tyto operátorky ovšem žádnou databází potencionálních zájemců o koupi nemovitosti nedisponují a mají pouze za úkol nalákat inzerenta pomocí svých smyšlených tvrzení a přimět ho, aby svolil k návštěvě makléře.

 

V další fázi se v dohodnutém čase makléři setkávají osobně s klienty kteří jsou většinou překvapeni absencí zájemce. Což makléři vždy dovedou brilantně vysvětlit a omluvit.

Dále se odehraje pečlivě v souladu s manuálem makléřů nacvičená schůzka. Klient pochopitelně nemůže tušit, že každý pohyb makléře je předem určen. Nemůže tušit, že upovídanost makléře je ryze účelová a jejím účelem je rozptýlit klientovu pozornost a navodit atmosféru důvěrnosti. Jednou z prvních otázek ze strany klienta většinou bývá otázka exkluzivity smlouvy. V tento okamžik dochází k té zásadní lži ze strany makléře, neboť ten (nebo ta) zásadně a vždy tvrdí, že o žádnou exkluzivitu neusiluje a že klientovi bude předložen pouze naprosto nezávazný formulář pro účely inzerce.

 

Klient bývá zároveň ujištěn, že v případě že bude nemovitost obchodovat sám, či prostřednictvím jiné realitní kanceláře, tak mu nehrozí v žádném případě žádné sankce.

 

Takovýto psychologický nátlak na prodávajícího má za následek, že klient zpravidla ztratí ostražitost a v dobré víře v pravdivost tvrzení makléře, již nevěnuje čtení smlouvy takovou pozornost, jakou by zasluhovala

 

Celkové vystupování makléře nemůže vzbudit v člověku ani stín podezření, že by nejednal s realitní kanceláří. Šikovnou manipulací s dokumenty a nepřetržitým odváděním pozornosti, pak v 90% se makléři podaří zatajit i to, že podepisovaný „formulář“ má i druhou stranu hustě a velmi drobně popsanou naprosto neakceptovatelnými ujednáními.

 

Kdyby byl klient o všech ujednáních ze strany makléře pravdivě informován, nikdy by býval nemohl takovou smlouvu podepsat.

 

Makléři nátlak často ještě umocňují svým domnělým spěchem a citovým vydíráním: ...podepište mi to tady prosím, nebo budu mít průšvih!“

 

Nebo vytvářejí záměrně situace zmatku (vylitím nápoje, zvrhnutím židle), aby takto odvedli pozornost prodávajícího od obchodu samotného a mohli v nastalém zmatku bez problémů sebrat ze stolu kopii smlouvy.

 

Tuto kopi Smlouvy tím pádem většina poškozených postrádá.

 

Častým jevem tedy je, že prodávající, který si myslí, že podepsal pouze nezávazný formulář, se o skutečném rozsahu ujednání dozví až při doručení zálohového listu, či rovnou Platebního rozkazu.

 

Dříve kdy PROLUX ještě spolupracoval se Sdružením rozhodců a.s. se klient mohl dočkat překvapení v podobě rozhodčího nálezu, který je platným exekučním titulem , či rovnou účtu zablokovaného exekucí. V důsledku našich aktivit, však již PROLUX přestal rozhodčí doložky používat a Platební rozkazy vyhráváme jeden za druhým.

 

O PROLUXU bylo natočeno několik reportáží ČT , TV NOVA i TV PRIMA


 

O PROLUXU se diskutuje již řadu let na mnohých realitních serverech. Prolux se však snaží těmto diskusím zabránit výhružkami provozovatelům stránek. V jednom případě již dokonce proběhlo soudní řízení:

https://blog.lupa.cz/man/kauza-prolux-rozsudek-odvolaciho-soudu/


 

 Na PROLUX bylo podáno: přes 600 trestních oznámení, jež jsou evidována pod ČJ KRPA - 1802/TČ - 2009-000096, na Krajském ředitelství Hl.města Prahy SKPV OHK Kongresová 2 Praha4 6.oddělení /vyšetřovatel Kpt.Luboš Hanzlík/

Pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a pro podezření ze spáchání trestného činu Účasti na zločinném spolčení.

ČOI udělila v květnu 2012 PROLUXU pokutu ve výši 5 000 000 ,-Kč!


 

Naše sdružení podalo v r.2010 Hromadnou žalobu o zdržení se protiprávního jednání. Nejbližší jednání je nařízeno u Obvodního soudu pro Prahu 1 Ovocný trh 14 na 9.8. 2012

Přes všechny výše uvedené skutečnosti PROLUX nadále podniká. Abychom mohli PROLUX úspěšně porazit, nesmíme se ho bát! Zastrašování je nyní již v podstatě jedinou možností PROLUXU, jak získat peníze. Lidé, kteří pod nátlakem a ze strachu zaplatí bez boje provizi, či pokutu, udržují svými penězi toto ZLOČINNÉ SPOLČENÍ při životě a umožňují mu páchání další trestné činnosti.