USA opět nabízejí naší zemi pomoc – začneme se konečně chovat jako demokratická země a právní stát…?

13.11.2010 08:45
 
Email
Domácí zpravodajství
Pátek, 12 Listopad 2010 23:31

Bartak_a_vladaV každé vyspělé, demokratické zemi, kde vládne právo a dobré mravy, by každý ministr po vznesení tak závažného obvinění, tak důvěryhodnou osobou jakou nesporně pan William Cabaniss je, by svého náměstka okamžitě, až do vyšetření, odvolal! Pokud ne, tak by tak za něho obratem učinil zcela jistě předseda vlády. Česká republika takovou zemí, jak vidět, zdaleka ještě není. Je to signál, výzva a naděje pro všechny slušné občany České republiky! Díky Ameriko, díky pane Cabanissi!

 

Ve zločinné a korupční zemi není možné, aby v jejím vedení a na odpovědných místech byli jen slušní lidé. Pokud jsou, tak na místech méně odpovědných a významných. Navíc se obávám, že naší zemi ve skutečnosti vládnou ti, kdo se na obrazovkách a v médiích moc často nevyskytují, pokud vůbec! Obávám se, že Martin Barták byl jen spojkou mezi skutečnou mocí a mocí z velké části de facto fiktivní, byť legální. V ohrožení se nepochybně cítí mnoho dalších z okolí ministrova náměstka a nepochybuji i sám ministr Kalousek a celé skupiny dalších korupčních společenství. Vyšetřování tak bude další zkouškou stavu naší demokracie a jejím měřením síly s protivníkem jehož možnosti a prostředky jsou nemalé a který jich ve vlastním zájmu maximálně použije bez ohledu na zákony a dobré mravy.

Prohlášení bývalého velvyslance USA v ČR pana Williama Cabanisse o korupčním jednání současného náměstka ministra financí MUDr. Martina Bartáka je dalším varovným mementem a další výzvou pro naši zemi. Nepřekvapuje, že si ministr financí Miroslav Kalousek vybral jako svého náměstka právě Martina Bartáka – svého bývalého kolegu s ministerstva obrany !!! Obávám se, že oba tito pánové patří již dávno do jiných prostor, než je ministerstvo. Cituji ze článku:

„S náměstkem (Bartákem) jsme si normálně povídali. Pak jsme mluvili o problému, který měla Tatra s Pragou. V jednu chvíli řekl, že za určitý obnos peněz - přesnou sumu si nepamatuji - by problémy mezi Tatrou a Pragou mohly být vyřešeny,“ říká v rozhovoru pro MF DNES bývalý velvyslanec Cabaniss. A dodává, že v takové konverzaci s náměstkem odmítl pokračovat a odešel. Přímým účastníkem jejich rozhovoru byl také prezident americké pobočky Tatry Duncan Sellars, který Cabanissovu výpověď potvrzuje: „Náměstek navrhoval, že za určitý obnos ve výši milionů dolarů by problémy s Pragou mohly být vyřešeny. Bylo to nepřípustné, a chcete-li použít slovo korupční, tak je to možné,“ říká Sellars. On i bývalý ambasador jsou připraveni svá svědectví říct české policii. Martin Barták výroky Cabanisse a Sellarse včera odmítl. Řekl, že to považuje za vykonstruovanou záležitost. Proč by americký diplomat konstruoval obvinění českého náměstka, však nevysvětlil. Samotná žádost o úplatek je podle českého práva dokonaným trestným činem. Pokud takovou žádost vysloví úřední osoba, kterou náměstek ministra je, a pokud by jí tím vznikl majetkový prospěch vyšší než pět milionů korun, pak podle trestního zákoníku hrozí sazba pět až dvanáct let vězení. Podle renomovaného právníka Karla Čermáka může být svědectví dvou osobností - bývalého amerického velvyslance a šéfa americké Tatry - velmi závažným důkazem v korupční kauze. Při případném soudním líčení by totiž soudce nepochybně přihlížel k tomu, kdo o korupci vypovídá.

Premiéru Petru Nečasovi můžeme jen držet palce. Má možná neopakovatelnou možnost začít konečně radikálně řešit korupci, ničící naši zemi. Na druhé straně ačkoliv Martin Barták nebyl nikdy členem ODS, do vysoké politiky byl přiveden poslancem za ODS Jane Vidimem !!! Připomínám, že ministr Kalousek prohlásil, že Martin Barták je pro MF nepostradatelný !!! O morálním kreditu pana Cabanisse může pochybovat jen pan Barták a jeho společníci. Nabízet úplatek vysokému představiteli USA na půdě velvyslanectví ČR ve Washingtonu - za přítomnosti premiéra Topolánka - bylo jasným důkazem pro USA o katastrofální situaci v ČR. Nelze se divit, že se pan Cabaniss neměl na koho v ČR s důvěrou obrátit, když se ho snažil korumpovat sám člen vládní delegace v přítomnosti premiéra Topolánka a na samotném velvyslanectví ČR ve Washingtonu. Úsměvné, jak Martin Barták popírá svoji vinu a obratem podezřívá druhé. Co může ovšem říkat jiného – jen tím o to více potvrzuje svůj zločinný charakter a pravdivost informací pana Cabanisse!

Nemůžeme se potom divit, že v naší zemi stále platí „Benešovy dekrety“ a jejich autor je vyznamenáván, zatímco skutečný hrdina, Jan Antonín Baťa je stále opomínám, přitom má daleko větší zásluhy o ČSR, než Edvard Beneš! Vladimír Bystrov to ve svém článku „Ze sebraných zločinů Edvarda Beneše“ popsal přesně a výstižně – a takový člověk se měl „zasloužil o stát“ – ano, ale i o jeho zničení! Není divu, že jeho vyznamenání podpořili i komunisté!

Vřelé díky za článek v MFD „Kolaborant“ Baťa zachránil desítky židovských rodin“ , Jan Antonín Baťa patří k velkým synům českého národa, stejně jako jeho nevlastní bratr Tomáš Baťa, jehož syn nebyl hoden nosit jméno svého otce a strýce, kterého v rozporu s dobrými mravy a i za pomoci komunistů okradl a okrádal i po roce 1989. Je ostudou všech 600 účastníků, kteří na Pražském Hradě slavili jeho 90. narozeniny v roce 1994!

Kindl_andelSkvělý advokát, JUDr. Karel Jelínek, byl dnes pozván před komisi ČAK ve věci jeho údajné pomluvy JUDr. Milana Kindla, která nebyla ničím jiným, než konstatováním pravdy. Hrozila mu reálně ztráta zaměstnání. Naštěstí byl zbaven všech obvinění. Viditelně už v ČAK začíná „vát jiný vítr“ a  viditelně tak ztrácí i svůj zločinný vliv „don“ Kindl, kterého doufejme očekává stejný osud jako Martina Bartáka. Pověst JUDr. Milana Kindla nemůže být jakoukoliv pomluvou zhoršena. Je skandální, že JUDr. Milan Kindl stále zasedá v arbitrážní komisi ČR a podílí se na rozhodování o miliardách !!! Měl by už dávno sedět ve vězení a být zbaven veškerého svého majetku. Důkazů na stránkách www.donkindl.cz je požehnaně. Věřme, že JUDr. Karel Jelínek opomněl jen zaplatit doménu na další rok a veřejnost si tak moci brzy opět tyto stránky moci prostudovat! Je to ilustrativní a názorné čtení o zločineckých poměrech v naší zemi, zasahujících až do nejvyšších pater české politiky, včetně Pražského hradu a jeho současného nájemníka, kterého si slušní občané bohužel nemohli nezvolit!

V mých očích tak JUDr. Karel Jelínek prokázal neobyčejnou občanskou a stavovskou statečnost, podobně jako ji trvale prokazuje JUDr. Zdeněk Altner. Ten dnes napsal dopis „Radě evropských advokátních komor“ ve věci zavraždění JUDr. Ernesta Valka a který byl adresován i všem významným českým médiím! Doufejme, že nebudu nejen prvním, ale také ne posledním, který tento závažný dopis dnes uveřejnil…?!

Počtěte, jaké „odchodné“ obdrželi tito bývalí občané zákonodárci, kteří by v přímých volbách ve velké většině těžko byli slušnými občany zvoleni. Byli odměněni svými vlastními zákony a nahrazeni, obávám se, většinou stejnými či podobnými charaktery – ODCHODNÉ POSLANCŮM !!!

Pěkný vejlupek musí být i Petr Hulínský – viz článek Pražská ČSSD ze sebe udělala šaška“, Petra Jánského.

Další výtečník, bývalý starosta Prahy 5, JUDr. Milan Jančík prokazuje i nadále svůj neměnitelný charakter a způsoby: „Jančík pomohl na rozloučenou firmě k milionům. Teď má lepší křeslo.“

„Článek Štědrá Pražská energetika – Jančík, Hulínský i Poche už si vydělali“, kupodivu z webu Parlamentních listů už zmizel…?! Na Internetu jsem našel jeho torzo: Vydáno: 2010-11-11 22:17:25 - Pro člověka nezasvěceného do tajů výročních zpráv a odměňování členů představenstva se povýšení Milana Jančíka z řadového člena na místopředsedu představenstva může zdát jako běžná rutina. Opak je pravdou. Statutární orgány společnosti a management si rozdělili mezi sebou na 72 milionů v odměnách…

Zajímavý životopis má staronový primátor Brna Roman Onderka? Vyjímám ze zprávy ČTK: …Roman Onderka se narodil 11. listopadu 1965 v Brně. Po studiu na střední škole a ukončení vojenské služby pracoval v podniku ADAST Adamov jako mechanik a poté byl vozmistrem Českých drah v Brně. Poté začal pracovat v odborech, stal se tajemníkem Odborového sdružení železničářů pro Jihomoravský kraj a kraj Vysočina. V posledních letech získal dva vysokoškolské tituly - absolvoval bakalářské studium ve studijním programu ekonomika a managment na Vysoké škole Karla Engliše v Brně a titul MBA na brněnském Vysokém učení technickém… Pokud vystudoval obě VŠ po dobu svého primátorství, tak všechna čest…?!

Nemohu se také nezmínit o nově zvoleném senátoru a starostovi Jaroslavu Doubravovi. Kdysi už senátorem za KSČM byl – nyní zbyl zvolen za hnutí Severočeši.cz…?! Nezapomenu na první - a poslední - setkání s ním ve vídeňském Prátru před mnoha roky, kde byl jako člen senátní Komise pro krajany a kde se s námi zúčastnil i  společného oběda. Objednal si obrovskou porci, tuším kuřete či vepřového kolena a jakmile mu bylo jídlo přineseno, bylo vidět jak byl unešený. Nestyděl se, jako senátor, přede všemi stát a detailně si tuto porci vyfotografovat…?! Inu každý máme své „hodnoty“. Bohužel jsem se dozvěděl pozdě s kýmže to obědvám, rozhodně bych nezůstal ani vteřinu s člověkem takovýchto nízkých mravů a způsobů. Jen názorně dokumentovaly o jaký charakter člověka se jedná – klasický „vyžírka“ politických stran a plných talířů zdarma,  jakých bylo plno v KSČ a dnes v KSČM, přičemž vůbec netvrdím, že by nedostatkem podobných charakterů neměly trpět poslanci, senátoři a sekretariáty i ostatních politických stran…?!

Dnes mi odpovědělo MsP na moji žádost ve věci bývalého policisty Martina Barkóciho. Věřme, že se brzy skutečné spravedlnosti dočká nejen Martin Barták, ale i Martin Barkóci. Na rozdíl od pana Barkóciho, nebudu mít jistě žádnou chuť navštívit pana Bartáka ve vězení.

Konečně se začne natáčet film pravdivý film o odbojové skupině bratří Mašínů! Docela symbolické, že na dnešní blokádě Senátu jsem zahlédl mladé komunisty, členy zakázané KSM…? Divil bych se, kdyby mezi nimi nebyli i členové hnutí NEZ (Ne Základnám). To jsme se ovšem ze zpráv na televizích nedozvěděli…?!

Václav Havel ve svém zahajovacím projevu na FORUM 2000 řekl: „Pokud se lidstvo nevzpamatuje, civilizaci čeká katastrofa.“ V tomto případě se s Václavem Havlem plně ztotožňuji. Cituji: „Bezbřehá konzumní kolektivita rodí nový typ samoty". - „Převahu má zisk krátkodobý nad ziskem dlouhodobým. Důležité je, zda se nějaká investice vrátí do deseti či patnácti let, méně důležité je, jak poznamená život našich potomků za sto let." -  „Údiv a vědomí nesamozřejmosti jsou, domnívám se, je­dinou možnou cestou z nebezpečného světa civilizační pýchy."

Z cca 90.000 rozeslaných informačních e-mailů o mém zpravodajství, se k mému překvapení ozvalo jen cca 300 příjemců (slušně i neslušně). Nemohu všem slušným odpovídat, činím tak touto cestou. Šlo o jednorázovou nabídku, kdy se každý může snadno odhlásit či opět přihlásit. Nejednalo se o žádný SPAM. Děkuji touto cestou i mnoha těm, co mi za nabídku poděkovali a šíří ji dále.

Na shledanou na Hradčanském náměstí 17.listopadu – přijďte i za Vaše potomky dnešní i budoucí - další předčasné volby jsou stále více pravděpodobnější, pokud nezačnou být současné vážné problémy v oblasti justice,  bezpečnosti a ekonomiky země, co nejrychleji řešeny!

 

Jan Šinágl, 12.11.2010


Ohodnoťte článek: 
( 5 Hlasů )
Zobrazeno: 83x

 

 

Články podle data publikace

< Listopad 2010 >
Po Út St Čt Sob Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Dnes je 13.11.2010: Benedikt

Strojový překlad webu

Czech English French German

Anketa

Děsí vás představa oranžového senátu ?
 

Náš moderní Hood

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

 

Celý článek...

Reklama

Banner
 
Banner

Správa | Mapa webu