Toto jsem dnes dostala na mail od provozovatele Webnode

15.10.2010 13:15

Vážený uživateli Webnode,

obdrželi jsme stížnost na nevhodný obsah internetových stránek stop-prolux.webnode.cz. Obsah stížnosti a kontakt na jejího zasilatele je uveden níže.

Jako provozovatele těchto stránek bychom Vás rádi požádali o zjednání nápravy vytýkaného stavu, nebo o kontaktování zasilatele stížnosti za účelem smírného vyřešení této věci.

____________________
Obsah stížnosti:
E-mail: valentova@prolux.cz

Vazeni,
dovoluji siVas infomovat, ze na webu https://stop-prolux.webnode.cz/ dochazi k pachani trestne cinnosti. Chci Vas tedy pozadato o jeho okamzite zablokovani, protoze v opacnem pripade bychom byly nuceni rozsirit podani trestniho oznameni a zalobu o nahradu skody i na Vasi spolecnost. Predem dekuji za pochopeni aokamzite zablokovani techto stranek, ktere zavaznym zpusobem poskozuji vym lzivym a pomlouvacnym obsahem nasi spolecnost.
Krásný den Vám přeje
Karolína - GŘ Valentová, 777119533
PROLUX Consulting Int. s.r.o.,
Nejrychlejší prodej Vaší nemovitosti!
telefon 841 222 222, www.prolux.cz

Aleš Straka, Webnode

A toto jsem mu odpověděla

Dobrý den!
Mrzí mě, že jsem Vás umístěním svých stránek na Vašem serveru, zatáhla do problému s Realitní kanceláří Prolux Consulting Int.s.r.o.
Prolux již takto žaloval (bezúspěšně) nejeden server. Možná se k Vám donesly zprávy o soudu, který proběhl mezi Proluxem a Měšcem. V rozsudku pan Soudce Jirsa jasně řekl,

Citace z rozsudku soudce JUDr. Jaromíra Jirsy:

"Žalovanému muselo být zřejmé, že hrubě urážlivé informace se mohou dotknout dobré pověsti právnické osoby (tedy Proluxu). Přirovnávání k domácímu zvířeti a hrozby likvidací nejsou hodnotícími soudy, které patří do demokratické společnosti. Na druhou stranu soud zvažoval i to, že činnost žalující strany není nepodrobitelná veřejné diskusi, že ji opravdu kritizují i jiné zdroje a že je skutečně kontroverzní. O tom dokonce není sporu. Praktiky firmy mohou být podrobeny věcné kritice, zdůrazňuji ale věcné, bez urážlivých vulgarit,"

Vzhledem k tomu ovšem, že na svých stránkách velmi bedlivě dbám o to, aby nikdo z diskutujících nepoužíval žádných vulgarit, ani aby nepřirovnával zaměstnance Proluxu k domácím zvířatům, jsem toho názoru, že k žádnému porušení ničích práv nedochází. A že RK Prolux se tímto pouze snaží zablokovat možnost předávání informací, což je protiústavní čin! Omezování svobody slova je totiž od jisté doby nepřípustné! Jaký názor mají prozatím ve věci jejich žaloby na mou osobu Soudci, se můžete dočíst na mém Blogu IDNES, kde publikuji celé usnesení soudu:
https://glaserova.blog.idnes.cz/c/158347/Boj-se-priostruje.html

Pochopitelně chápu, že není ve Vašem zájmu být vtaženi do cizího sporu, proto pokud uznáte za vhodné stránky občanského sdružení "stop trestuhodným obchodním praktikám-STOP" zablokovat, je toto čistě Vaše rozhodnutí, které budu respektovat. Chtěla jsem Vás jen poprosit, zda by v takovém případě bylo možné zachvat obsah stránek, aby mohly být přesunuty k jinému správci, Nejsem technik (proto jsem si Vaše stránky vybrala, že jsou tak příjemně a snadno ovladatelné i pro naprostého laika.) V případě, že bychom měli ovšem jakkoli přijít o data shromážděná na stránkách, byla by to obrovská škoda a bylo by zmařeno půlroku usilovné práce.
Děkuji Vám za pochopení a věřím, že se jistě dohodneme k naší oboustranné spokojenosti!
S úctou! Světlana Glaserová