RK

26.06.2010 17:28

Tento článek je varováním pro všechny klienty RK Duo a zejména pro všechny, kteří jsou v jednání s realitní makléřkou Jitkou Syrovátkovou z Českých Budějovic nebo s panem inženýrem Vladimírem Podlahou. Pozor, abyste nepřišli o své peníze a nemuseli se s panem jednatelem scházet pokoutně u Globusu.

Poté co jsem zaplatil realitní makléřce Jitce Syrovátkové (zastupující v tu dobu realitní kancelář Duo) rezervační poplatek na základě nepravdivých informací, jsem se ocitl bez pozemku, bez padesáti tisíc a s hořkým pocitem důvěry v malou realitní kancelář. Rozhodl jsem se ale celou věc řešit přes pana jednatele, který na naší první schůzce působil sympatickým dojmem, a u kávy jsme si příjemně pohovořili. Byl jsem přesvědčen, že najdeme určitě nějaké řešení, koneckonců já stále chtěl koupit pozemek a pan majitel by se měl o potencionálního klienta postarat. Čekalo mě ovšem další překvapení.

Pan jednatel Vladimír Podlaha si na naší odpolední kávu, která proběhla sotva před deseti dny vůbec nepamatoval. Při telefonickém hovoru, který jsem s ním navzdory situaci vedl velmi korektně, mě v podstatě okamžitě odmítl, že s případem nemá nic společného. Oponoval jsem, že asi ano, když celý obchod probíhal pod hlavičkou jeho realitní kanceláře a s jeho makléřkou, ovšem tvrdil mi stále to samé, navíc o případu údajně neměl žádné informace. Pochopil jsem, že malá, rodinná a vstřícná realitní kancelář je vstřícná jen do té doby, než po ní budu něco chtít. Přesto jsme se dohodli ne termínu osobní schůzky. Ta měla proběhnout v sídle RK DUO.

Za pár dní mi ovšem pan inženýr Podlaha volal, že je schůzka zbytečná, protože s tím definitivně nechce mít nic společného. Prý se jedná o nějaký starý případ, který on nezná a v podstatě nezná ani mě. Samozřejmě to nebyl pravda a tato lež mě zaskočila. Než jsem zaplatil oněch padesát tisíc, pamatoval si mě moc dobře. Než jsem stačil reagovat, bylo po hovoru. Chvíli jsem si říkal, jestli mi to za tu námahu stojí, ale pak jsem se rozhodl, že ano. Trpělivě jsem se panu jednateli pokoušel dovolat a po několika dnech mi zvedl telefon znovu. Dohodli jsme se na osobní schůzce v jeho kanceláři, ale k té nedošlo, protože ji posléze zrušil a navrhl mi, že pokud je to tak neodkladné, můžeme se sejít v Českých Budějovicích před obchodním domem Globus. Víc času si na mě bohužel nemůže udělat, přestože by hrozně rád, ale má toho prostě moc.

Připomínám, že jsem v tu dobu byl řádným klientem realitní kanceláře, nic jsem neprovedl, jednal jsem s každým velmi slušně a hlavně jsem již zaplatil této slavné realitní kanceláři padesát tisíc korun rezervační poplatek. Odměnou mi měla být tato schůzka před obchodním domem těsně po jeho otvírací době zřejmě poté, co si pan majitel nakoupil rohlíky k svačině. Nepřipadlo mi to už ani vtipné a na schůzku jsem se samozřejmě nedostavil. Místo toho jsem zašel za právníkem a ten požadoval vrácení rezervačního poplatku písemně. Chtěl jsem vrátit rezervační poplatek na základě svědeckých výpovědí dvou lidí, kteří byli naštěstí přítomni při podpisu rezervační smlouvy a všechny informace od paní makléřky slyšeli.

Po několika týdnech dohadování, když už jsem byl odhodlán s tím jít i před soud (nešlo mi ani tak o padesát tisíc jako o prapodivné chování realitní kanceláře ke klientovi) jsme uspěli. Paní Syrovátková (zástupce prodávající strany realitní kanceláře DUO) mi nabídla mimosoudní dohodu. Nabízela mi vrácení části rezervačního poplatku ve výši 40000 Kč. Byla to ta samá dohoda, kterou jsme si už jednou odsouhlasili asi měsíc zpětně, než se celá věc začala řešit přes právníky. Byl to další vtipný paradox, všichni jsme si mohli ušetřit čas a peníze, ale nechtěl jsem potahovat spor a dohodu jsem přijal.

V tomto případě jsem tedy uspěl, ale realitní kancelář DUO České Budějovice stále nabízí ten samý pozemek na prodej a zakázku vyřizuje: Jitka Syrovátková. Kdo se nachytá tentokrát?

https://blogzezivota.cz/pozor-na-realitni-kancelar-duo-v-ceskych-budejovicich/