Ale vezmu to pěkně popořadě! Na začátku byla před rokem převeliká radost. Podařilo se nám (tedy mě a mému muži) získat pozemek svých snů. Nádhernou zarostlou zahradu, jen coby kamenem dohodil a zbytek MHD dojel od matičky Prahy. Začali jsme tedy spřádat plány jak postavit na pozemku nový dům. Kromě různých formalit týkajících se zasíťování pozemku, projektu na dům a podobně. Museli jsme vyřešit, z čeho vlastně stavbu domu zaplatíme. No a jelikož nepatříme právě mezi spořílky a nemáme k dispozici přebytečných pár milionů na kontě, rozhodli jsme se prodat v první řadě střechu nad hlavou včetně rodinného domku v němž bydlíme nyní. Zadala jsem si tedy letos v lednu do několika realitních serverů inzerát s fotografiemi našeho domu zevnitř i zvenčí. První reakce, která následovala po zveřejnění inzerátu, byly nesčíslné telefonáty zástupců různých RK.(ačkoli jsem v inzerátech výslovně uváděla, že chci prodat dům pouze přímému zájemci). Pro začátek jsem tedy RK striktně odmítala. Následovala druhá fáze. Cca po 14ti dnech nám vykradli dům! Tedy pardon vykradli je možná příliš silný výraz. Jelikož v předsíni nám spali tou dobou dva velcí psi, kteří zloděje patrně odradili svou dotěrností a přátelským vítáním, odnesli si zloději „pouze“ můj nový kabát(v únoru!) a mou kabelu se všemi doklady a platebními kartami a podobně, jak to tak ženský ve svých kabelách mívají (Zajímavé, že první myšlenka, co mě při zjištění krádeže napadla , bylo „Bože co si o mě ten zloděj pomyslí, jaký mám ve své kabele bordel!“).
No a jelikož žádný přímý zájemce o koupi domu se na obzoru stále neobjevoval a telefonáty RK neustávaly, rozhodla jsem se vybrat si 3 a zkusit štěstí přes odborníka. První makléřka, velmi milá dáma prohlédla důkladně dům, zapsala si všechny technické údaje a dala mi k podpisu formulář o své návštěvě. Druhý makléř dům rovněž důkladně prohlédl a zanechal mi nevyplněnou Smlouvu o podpoře prodeje s tím, že si ji mohu v klidu prostudovat a chtěl pouze podepsat potvrzení o jeho návštěvě. Třetí makléř, rovněž důkladně prohlédl dům, nechtěl ovšem ani žádnou smlouvu, ani žádný podpis. Všichni tři pak v brzké době začali dům nabízet na internetu.Další měsíc se opět nic nedělo. Jaro se blížilo, pozemek čekal a tak jsem se rozhodla, že použiji služeb ještě jedné RK, která mě i přes několikeré odmítnutí, stále opakovaně kontaktovala a slibovala modré z nebe.
A to jsem si naběhla! Jméno této RK zde nebudu uvádět, jelikož se to dle pravidel nesmí, ale mám pocit, že kromě mě ji zná v této zemi snad každý!
Nuže jednoho krásného dne, přišel k nám do domu takový odulý, lehce přitrouble vypadající sakokravatníček. Jelikož se ale choval velmi mile a dokonce ani olíznutí obličeje naší Mařenou, mu nevadilo. Usoudila jsem, že nám žádné nebezpečí od takového Truhlíka hrozit nemůže. Divím se sama sobě, že mě nezarazilo, že ten Truhlík ani nejevil příliš zájmu o prohlídku domu. Říkal, že nemá moc času, ale že má asi 10 zájemců o dům v této lokalitě, takže provede důkladnější prohlídku až přímo s nimi.Co ho nejvíce zajímalo, byl podpis na papíru, o němž tvrdil, že je pouze taková formalita, aby mu nadřízení věřili, že u nás skutečně byl. V tom nezávazném „papíru“ vyplnil jen zběžně pár kolonek, týkajících se parametrů domu a chtěl PODPISY! Jelikož ovšem nemám ve zvyku podepisovat cokoli bez přečtení (ani takovému truhlíkovi) Začala jsem si „papír“ pročítat. Přičemž Truhlík stále mlel nějaké nesmysly a odváděl mou pozornost vyprávěním veselých historek o své rodině. Když viděl ale, že nemíním oči od „papíru“ odtrhnout, učinil náhle jakoby neopatrné gesto a vylil sklenici s vodou, kterou jsem mu nabídla k pití. Ihned vyskočil, začal se omlouvat a já šla pro hadr…No a bylo po čtení!
Rozhodčí doložky ve spotřebitelských smlouvách-Pokračování zítra!