Příběhy vyproluxovaných z mé mailové pošty.

26.07.2010 11:07

Prolux - Realitní pohroma

 

Převzato z mého Blogu na IDNES

https://glaserova.blog.idnes.cz/

alce

Níže uvedené texty byly upraveny po formální stránce, dle potřeby zkráceny a vynechala jsem jména pisatelů. Jinak se jedná o příběhy naprosto autentické.

Nepředkládám zde ovšem ani zdaleka všechny příběhy, které mám ve své mailové poště a je to pochopitelně jen nepatrný zlomek z mnoha stovek podvedených lidí z celé naší republiky, do jejichž životů zasáhla tato živelná pohroma.

mail ze dne 2.6.2010:

Dobrý den,

Jsem jedna z mnoha podvedených Proluxem a teď mám exekuci na 397 000 Jsem z toho na mrtvici.Dnes mi přišel exekuční příkaz!

13.7.2005 jsem s nimi podepsala smlouvu .Ani jednou mě RK nekontaktovala tak jsem dala 29.5.2006 výpověd. Koncem roku 2006 jsem domek prodala a již to běželo.Nejdřív žádali 190000 provizi, kterou jsem jim nevyaplatila a jela jsem do Teplic za p. Valentovou ,která mi řekla že to dá do pořádku a kdyby byly problémy tak že mi zavolá,jinak at si nedělám starost. Tak jsem bohužel věřila že je všechno v pořádku a ted jsem na mrtvici.

Žádné předvolání k soudu jsem nedostala až dnes přišel rovnou exekuční příkaz. Zítra jdu na policii do Prahy ,Přípotoční . Zítra vám pošlu dokumentaci.Moc děkuji za podporu.Pokud mužu poprosit o pomoc budu moc ráda. Děkuji M.F

A o 5 dní později:

Paní S větlano udělala jsem jak jste řekla podala jsem včera trestní oznámení na RK Prolux mluvila jsem i s p.Hanzlíkem všechno jsem mu řekla a ten mi doporučil také dát trestní oznámení a u právníka sepsat žalobu.Dnes jsem byla u právníka a ten mi odmítl žalobu sepsat že proti PROLUXU je to beznadějné že budou postupovat podle smlouvy.Ted jsem se ale uplně zhroutila protože mi exekutor zablokoval učet i když mám 15 dnu na odvolání a to je až 15.6.Nevím co mám dál dělat.

 

A dále klasika:

1.Dobrý večer, Právě DNES jsme bohužel podepsali Smlovu s RK Prolux. A vzápětí jsme ji předali našemu právnímu zástupci , aby se pokusil o její zrušení. Zároveň se chystáme zítra na podání trestního oznámení jak na RK tak i na jejího makléře ("naštěstí" jsem našel jeho údaje na netu) za podvodné jednání. Na Vašem blogu jsme našli výzvu k podání hromadné žaloby. K tomu se samozřejmě připojíme. Tak dejte vědět co potřebujete. Potřebné údaje obratem zašleme zpět.
P.S: našla jste někoho kdo dotáhl boj s touto RK do vítězného konce?
S pozdravem I.D.

2.Dobrý den,Bohužel mi dnes volali z Proluxu ....bohužel až dnes jsem se na ně informovala. Makléřka mě utáhla na to, že vše vyřešila velice rychle, jelikož mi můj dvouletý syn stále křičel, ujistila mne, že nejde o exkluzivní smlouvu, nedala mi čas, nenajdu na smlouvě ani její jméno, je mi do breku. Až nyní, kdy jsem přišla na to, že má smlouva dvě strany....
chci se připojit k trestnímu oznámení a prosím o radu jak postupovat dále.
Děkuji, M.K.

A toto je velmi zajímavé vyprávění o tom, co nebylo odvysíláno v reportáži ČT:

3.

Dobrý den pani Světlano.

Jsem partner pani C., která podepsala smlouvu s Proluxem.  Díky "dobré konstelaci hvězd" dopadl sice jeji případ v jeji prospěch, ale o podrobnostech by Vám měla spíše napsat ona sama. Já jenom dodám, že pokud jde o její zdraví, které tato kauza citelně narušila,už to tak dobře nedopadlo.

Rád bych Vám ovšem napsal o událostech, které následovaly až po uplynutí doby platnosti smlouvy s Proluxem.

V létě 2008 tedy Pani C. prodala svůj byt přes jinou RK než Prolux. Na podzim si Prolux nárokoval provize. Byt měl již tedy novou majitelku, která se do něj pochopitelně nastěhovala. Řekněme, že se jmenovala pani L. Prolux ovšem nadále nabízel tento byt k prodeji! Několikrát je pani C. kontaktovala a žádala, aby nabídku stáhli ze svých web. stránek. Ničeho však svým upozorňováním nedosáhla.

V té době chystal pan Havlík do vysílání reportáž o praktikách Proluxu. Tato reportáž byla z převážné většiny natáčená na Václavském náměstí, kde si dala sraz skupina podvedených klientů a ČT a pana Havlíka k tomu přizvali. V té době nám došla trpělivost s neustálým upozorňováním Proluxu o stažení nabídky na již dávno prodaný byt, kdy nabízeli něco, co již dávno k prodeji nebylo  a tak se dopouštěli podvodu vzhledem k tomu, že prodávali majetek bez souhlasu zákonitého majitele.

Rozhodl jsem se proto, že se přihlásím sám jako zájemce o byt. Byli jsme zvědaví spolu s pani C. jak daleko to nechají Proluxáci dojít.  Oni ovšem nezaváhali a obratem mi poslali telefonní číslo na pani C., abych si s ní prý domluvil prohlídku bytu a sám ji navštívil. Zavolal jsem jim tedy, že pani C. souhlasí s mojí návštěvou  jedině tehdy, bude-li mne doprovázet realitní makléř. Chtěli jsme tam  dostat někoho z Proluxu, jelikož jsme se mezitím domluvili s panem Havlíkem, že se vše natočí skrytou kamerou. Bylo to obtížné, ale nakonec pan Bláha učinil slib, že se na prohlídku bytu  osobně dostaví v domluvenou dobu.

Praktiky této společnosti byly ještě okořeněny tím, že v průběhu celého jednání došlo ještě k tomu, že jsem byl Proluxem informován o tom, že mi s pani C. domluvili schůzku v jistý den a v jistou dobu a že pani souhlasí,že mohu přijít sám bez makléře. Díky tomu, že jsem v tu dobu byl s paní C.v přímém kontaktu, věděl jsem, že pani C. vůbec nikdo nekontaktoval a že celou informaci si "vycucali z prstu".

Dopadlo to nakonec tak, že se návštěva v již prodaném bytě - ovšem se souhlasem nové majitelky - uskutečnila. Pani C. jela do Prahy, na zvoncích a dveřích se vyměnili jmenovky, pani L. se vyměnila s pani C. Jelikož mě nikdo z RK neznal, tak se jeden z redaktorů ČT1 vydával za mě, v tašce měl skrytou kameru a celou schůzku natáčel. Pan Bláha na poslední chvíli osobní účast zrušil v neodkladné záležitosti a nastrčil za sebe makléřku, která pořádně nezodpověděla jednu jedinou otázku. Lhát ovšem uměla dokonale. Na přímou otázku redaktora, zda jsou v asociaci realitních kanceláři, bez zaváhání tvrdila, že samozřejmě jsou.

Ještě  hned v průběhu návštěv vyzývali zastupujícího redaktora, aby si u nich v kanceláři složil rezervační poplatek. Jelikož to vše bylo jenom na oko, ale také proto, že jsem věděl, co se s tímto poplatkem podle JEJICH rezervační smlouvy následně děje ( i když se prodej neuskuteční z jakéhokoliv důvodu, rezervační poplatek se přetransformuje na poplatek za finanční poradenství). Snažili jsem se, abychom sepisování a předložení této rezervační smlouvy oddálil co nejvíce.

Hlavně jsme chtěli  zjistit, kam až jsou schopni jít. Šli za tím vším jako býk za červeným hadrem s vidinou toho, že je tu opět další oběť, která by se mohla dát očesat. Zdůrazňuji, že tímto by vyinkasovali zálohu na již půl roku prodaný byt! Byt, na který jsme několikrát upozorňovali, aby jej stáhli z nabídky. Tato reportáž z prohlídky již dávno prodaného bytu je v archivu ČT a pan Havlík ji do reportáže nakonec nepoužil, jelikož mu tematicky nezapadala v tom smyslu, že se neměla zabývat jednotlivými případy, ale systémovými praktikami Proluxu. Celkově ale dokládá různorodost praktik této RK, kdy se snaží oklamat jak prodávající, tak kupující.

M.P.

 

A pro změnu příběh bývalé makléřky Proluxu, neboť i na osudech svých makléřů se tato RK v mnoha případech velmi negativně podepsala!

4.Dobrý den,  konečně se mi jeví informace na diskusích o Proluxu věcné, praktické, konstruktivní a patřičně úderné, moc Vám fandím. Jsem bývalá makléřka Proluxu - neozval se Vám prosím někdo z bývalých makléřů Proluxu, který by vyhrál u Rozhodčího soudu?
Snažila jsem se pro ně poctivě pracovat necelé 4 měsíce, než jsem zjistila co jsou zač, poté jsem dala výpověď z tzv. mandátní smlouvy a teď mne žalují u RS o 1 milion. Kč (!!!) za porušení konkurenční doložky. Je to svinstvo, můj právník se ale dle mého názoru netváří příliš odhodlaně a jednoznačně, ráda bych se poradila s někým, kdo nad nimi vyhrál.......
Přeji hodně úspěchů a děkuji za případné informace, L.D.

A dále opět klasika!

5.Dobrý den,jmenuji se B. Č. a byla jsem také podvedena společností Prolux...jmenovitě makléřkou Bronislavou Konečnou.V březnu loňského roku jsem podepsala za ujištění makléřky nezávaznou smlouvu (víme,jak nezávaznou),dokonce jsem byla před svědky ujištěna,že pokud nemovitost prodám sama,nebude provize ve výši,která je na smlouvě,ale pouze symbolická,protože mi prý pomohou se smlouvami....atd,už znám jejich výmluvy a lži.Dům jsem prodala nakonec přes jinou RK,po dobu 10 měsíců se prolux neozval a nepřivedl jediného zájemce,pouze mi chodily SMS o mnohých prohlídkách.Nakonec mě kontaktovala Karolína Valentová,protože najednou viděla pohyb na katastru(zřejmě jediná činnost,kterou tato RK dokáže)a dožadovala se provize.Byli jsme i na jednání v Praze v prosinci,ve snaze rozumně se domluvit,ale domluva s Proluxem nebyla žádná a mě celá ta legrace stála 143000.Podala jsem na makléřku trestní oznámení a ráda se připojím k hromadné žalobě.Nepočítám,že mi tato obludná rádoby realitka vrátí obnos peněz (dle mého velmi vysoký),ale zaslouží si potrestání.Proto se připojuji.S pozdravem, B.M.

 

6.Dobrý den, Tak ve zkratce vše probíhalo tak jak popisujete jenže jsem si schůzku objednal po telefonu.
pak následovalo vše jak popisujete pak přišla žaloba na zaplacení smluvní pokuty  cca na 90 000,- Kč za neuskutečněný tzv.zrychlený prodej.neváhal  jsem a navštívil právničku ta jela k rozhodčímu soudu v Brně rozhodce p.Kulhánek rozhodl proti mě to je zaplatit,ale právnička ho umlátila evropskýám právek upozornující že rozhodčí doložky jsou u spotř.smluv zakázány tak to p.Kulhánek nějakým způsobem překvalifikoval se smluvní pokuty na kterou mě žalovali na smluvní pokutu výsledek zaplatit alespon 21 000,-Kč Řekl jsem jdem do boje a podali žalobu o zrušení rozhodčího nálezu.souzeno v Brně soudce nevím jméno se na to dobře připravil a cca za 15 min rozhodl.Rozhodčí nález zrušen prolux je povinen zaplatit soudní výdaje a cestovné mé osobě.Říkám hurá, pak volala právnička proluxu kam mají poslat peníze ,z toho jsme s mou právní zástupkyní usoudily ,že se odvolávat nebudou ,ale omyl.Nejen že se odvolali ale navíc podali novou žalobu mě už přišel domů platební rozkaz na zaplacení  90 000,- kč za porušení smlouvy a prodej přes jinou RK prý jsem podepsal ,že s nikým jiným jednat nebudu.Podali jsme odpor a ted čekám jak to dopadne.Má alespon trochu výhoda že jsem podepsal smlouvu s jinou RK ještě před podpisem smlovy s Proluxem. Přesné znění našeho odporu nevím.Tak to je ve zkratce můj příběh.Děkuji s pozdravem H.T.

7.Dobrý večer, moc děkuji za info., které na internetu podáváte. Dnešní ráno jsem byla konfrontována s tím, co smlouva o NEEXKLUSIVITĚ s Proluxem obnáší:o( Před měsícem jsem podepsala smlouvu o podpoře prodeje, tvrdili mi to co ostatním, žádná exklusivita, žádné závazky vůči realitce, když mi prodej nezprostředkují. Prodávám pozemek a ten je nyní zarezervovaný v jiné realitce, takže jsem ostatní realitní kanceláře mailem informovala, aby pozemek již neinzerovali, s nimi jsem totiž měla opravdu uzavřenou neexklusivní smlouvu. Pouze z Proluxu volali, že jim náleží provize, pracuji na záchranné službě a málem v té chvíli museli zachraňovat mě. Řekla jsem jim, že dál s nimi nejednám a budu to řešit přes právníka, během dne volali opět a nabízeli snížení provize ze 6% na 4,5% a že mi hned pošlou dodatečnou smlouvu. Vše jsem odmítla, spojila se s makléřem, který mi nyní prodává pozemek a využila jejich právních služeb a mám dohodnutou schůzku na pondělí. Když jsem vše pročetla, tak jsem zjistila, že to bude nekončící kolotoč problémů, teď večer jsem objevila vaše stránky a trochu mě uklidnili, že se snad začne něco proti Proluxu konat, trestní oznámení samozřejmě také podám a připojím se k vám. Budu vaše stránky sledovat a doufat, že to s námi dopadne dobře. Přeji klidný víkend J.F.

8.Dobrý den, ráda bych se připojila k zápůrčí žalobě na firmu Prolux Consulting, jsem s nimi již v soudním řízení od března 2009, nicméně mám uvalenou exekuci od nich na domečku, kde bydlíme, a zatím se nic moc neděje vzhledem k liknavosti našich soudů.
Děkuji M.R.

9.Dobrý den paní Glaserová, zatím jsem dal žalobu na makléře a firmu Prolux za pokus o podvod. Právník mi moc šancí nedává. Právníkovi se zdál můj problém přibližně 40 tisíc za nedůležitý. Má pravdu jsou horší věci v životě než ztráta peněz . Hrdina jako vy nejsem ,obzvláště, když na internetu čtu o boji s větrnými mlýny. Moji jednostrannou výpověď neakceptovali, ale to už asi znáte. Mně asi čeká brzy složenka. Tak nevím, zda platit nebo se nechat okrást ještě od rozhodčího soudce, protože sice říkám dětem, že lež má krátké nohy, ale v tomto případě si spravedlnost dává opravdu načas.
Jinak můj právník tvrdí, že v našem soudnictví si hraje každý za sebe. Váš dopis panovi prezidentovi je správný,výstižný a snad konečně zastaví řádění Proluxu a jemu podobných. Zatím okradený nejsem jsem jenom podvedený, ale nejspíš brzy budu. Děkuji za pomoc a držím Vám palce. J.G.

10.Dobrý den,máme také nemilou zkušenost s touto společností. Teď chce po nás soudní cestou vymáhat "jejich " provizi. Ještě se budeme radit s právníky, ale mohli by jste nám prosím podat nějaké bližší informace ohledně hromadné žaloby??? Jsme z Karlovarského kraje konkrétně z Karlových Varů. Rádi bychom podali i trestní oznámení na konkrétní osobu tedy makléře pana Kopeckého, který nás tak vehementně ujišťoval , a když sme se rozhodli nezaplatit a řešit celou situaci právní cestou začal nás urážet a vyhrožovat, stejně jako někdo z Prahy. Když už neví kudy kam začnou kopat.
Velice děkuji Za ochotu    S pozdravem P. L.

11.Dobrý den paní Světlano, mne už to nadšení skoro přešlo, skoro rok jsme strávila raděním lidem ,jak postupovat, stejně většinou dostaly strach a podlehli. Většina se ani neozvala, aby popsala jak dopadli, je to syfisovská práce, téměř mi to zničilo život a prolux se roztahuje dál a stále nový lidé podepisují smlouvy, i když to už bylo parkrát v televizi. Pár lidí se snažilo s tím něco dělat, ale většina jen vykřikuje, jak budou bojovat, pak prolux udělá bubu a jsou po... a zaplatí. Kdyby postupovali dle našich rad a nikdo proluxu nezaplatil, tak už s tím musel prolux dávno skončit, jenže stále mají s tím svým postupem úspěch, tak proč by si v téhle právní džungli nevydělali bez práce a nevyužili důvěřivosti lidí. Bohužel lidé v České republice nejsou žádní bojovníci, spíš podělánkové, kteří jsou silní jen na papíře nebo v hospodě. 90 % to vzdá a raději zaplatí, přitom i telefonicky jsem spoustu lidí přesvědčovala, ať neplatí a co mají dělat. Nic platný. Ráda Vám pomůžu, i když už tomu nehodlám věnovat tolik času a ničit si život (denně 3-5 hodin, tisíce mejlů atd.)Připravte se na nevděk. Začít by jste měla u Sdružení rozhodčích soudců v Brně, hlavou celého podvodu je Kulhánek Martin, předseda rozhodčího sdružení, upozorňuji soukromého!!! Sice stát už něco chystá ne soukromé rozhodce, ale otázka kdy ???Prolux nachytá lidi a sdružení je odsoudí, jak jednoduché, při těch pravomocích, co stát soukromým rozhodcům dal. Všimněte si, kolik firem toho využívá, různé finační firmy atd.Už se na to v televizi nemůžu ani dívat. Taky zkuste redaktora ČT Havlíka, zda by neudělal zase nějakou reportáž, aby si pár lidí, kteří to budou sledovat zachránilo kůži. Nevím, jak na tom jste s proluxem, ale ráda Vám poradím. Zdraví D.K.

12.Dobrý den,
Na internetu jsem nalezla vaši e-mailovou adresu.
Celý min týden mi chodily na můj tel.sms a volali mi na můj tel.z této problémové realitky.
Jsem přímo zděšená,protože mě jejich makléř mě dnes navštívil,přijel o hodinu později,tak jsem spěchala a chtěla jsme se ujistit o tom,že si byt mohu prodat sama,nebo v jiných real. kancelářích kde již byt inzeruji.
A byli k mé spokojenosti zodpovězeny všechny otázky kladně.
Že nebudou po mě za případné zrušení této smlouvy POŽADOVAT:ŽÁDNÉ ODSTUPNÉ,ANI ZA ZRUŠENÍ,ANI ZA VLASTNÍ PRODEJ POKUTU, ANI PROCENTA Z PRODEJE.
S tím jsem smlouvu podepsala,Taky věděl že byt po dvou měsících-pokud se neprodá , musím z fin. důvodů pronajmout,jelikož nebudu mít na placení nájmu.
JENŽE OPAK JE PRAVDOU:
SMLOUVA JE NA 1ROK (To mi nikdo neřekl) A NAVÍC JE ZDE ODSTAVEC Č. 4 KDE JEDNOZNAČNĚ BUDOU POŽADOVAT 6% Z MÉHO USKUTEČNĚNÉHO PRODEJE,ČI ZMĚNĚ MAJITELE,BEZ JEJICH PŘIČINĚNÍ!!!I Bez přímé součinnosti poskytovatele!!!
CHTĚLA BYCH OD SMLOUVY ODSTOUPIT.
EXISTUJE NĚJAKÁ ZÁKONNÁ LHŮTA od podpisu smlovy,KDY TATO SMLOUVA MŮŽE BÝT ZRUŠENA a pozbývá platnost.?
O tom že se jedná o profláklou,neseriozní a medializovanou rel. kancelář jsem si přečetla až dnes na internetu ,jelikož jsem ho neměla týden v provozu-bohužel!!
Prosím Vás o co nejrychlejší možnou odpověď a radu jak z kola ven.
Mám z toho čtení o neserioznosti a sprostém.až hyenistickém jednání této real. kanceláře depresi,jelikož sama dlužím na tomto bytě téměř 500tis.kč a ty musí co nejdříve vrátit.
Jsem nezaměstnaná a navíc po úraze. Děkuji moc za odpověď  M.S.

13.Dobrý den, omlouvám se, že odepisuji opožděně s Proluxem mám již soudní při 2,5 roku a stále se nedaří vyřešit zcela banální problém, kdy Prolux zadržuje finance z prodeje nemovitosti a na druhé straně požaduje peníze za "nějakou" pokutu. S pozdraven pan J.A.

14.Zdravíme Vás paní Glaserová, naše kauza je hodně stará. Do sporu s Proluxem jsme písemně vstoupili již 3 den po návštěvě podvodnice, to bylo 4. 10. 2007 (požadovali jsme “naivně“ omluvu a ukončení spolupráce). Potom jsme podali na policii pro Prahu 1 trestní oznámení pro podvod, ta nám trest. oznam. po půl roce vrátila, že to řešit nebude -  je to jen občansko právní spor. Za několik měsíců jsme se připojili k hromadnému podávání trest. oznam. na Praze 4.  Dále 23. 4. 2009 jsme podali na Ovocňáku žalobu na neplatnost smlouvy. Čekali jsme skoro rok a po roce nám bylo oznámeno, že se soudit nebude. Odvolali jsme se, čekali jsme půl roku a po půl roce to samé - soudit se nebude. Obávám se, že se na toto nové důležité upozornění nemůžeme odvolat. Nevíme, kdy z právnického hlediska spor vznikl (odmítnutím platby na základě zaslané zálohové faktury...).Děkujeme za názor a zdraví Vás manželé Ch.

15.Dobrý den, My ještě nemáme zahájené rozhodčí řízení. Jen jsme dostali zálohový list (v září roku 2008), poslali proti němu odpor a naše smlouva už skončila. Smlouvu jsme podepsali v listopadu 2007 a skončila v listopadu 2009.
Náš zálohový list je však ASI stále platný, protože se k našemu odporu dosud nevyjádřili. To však jistě nevíme. Nicméně se ani opět neozvali, že po nás peníze chtějí.
Proto je manžel rád, že je relativně klid. Já jsem však stále jako na trní a sleduji každé pokroky v boji proti této firmě. Teoreticky nám "nesoučinnost při prodeji" nemůžou dokázat (jeden mail bez elektronického podpisu by neměl nic znamenat) a byt jsme stále neprodali = nemají právo dát nás k rozhodci. Ale víte jak to s nimi ! Můžou si vymyslet cokoliv a po dvou letech jsou úroky hodně velké!!!!
Několikrát jsem je žádala o zaslání kopie smlouvy, ale marně. Že jsou k nahlédnutí v Teplicích a poštou je neposílají, protože obsahují "citlivé údaje" Takovou ptákovinu může vymyslet fakt jen Valentová!!! Když jsem jim psala, že mě těší jejich zájem o mé soukromí, ale makléři taky posílají smlouvy poštou, tak mi ani neodpověděli a smlouvu prostě neposlali. Jen pořád dokola - přijeďte si na ni NAHLÉDNOUT do Teplic.. Opravdu profesionální jednání firmy s dobrou pověstí!! Do Teplic to mám skoro 400 kilometrů a žádnou záruku, že tam najdu to co hledám.

16.Paní Glaserová,
My jsme také museli platit a pochybuji, že je šance dostat peníze zpět. Nechtěli jsme žalovat rozhodnutí rozhodčího soudu a další časově a finančně náročné věci s tím spojené. Nakonec jsme zaplatili, sice po dohodě o cca 15 % méně, ale za nic jako i u ostatních klientů této RK. Prodali jsme přes jinou RK a Proluxu zaplatili provizi. Omlouváme se ale asi se z časových důvodů nepřipojíme. Dále jsme na celou věc chtěli zapomenou. Nevím, jak se praktikují podobné smlouvy RK v zahraničí, ale asi podobně. Zde se dá apelovat pouze na dobré mravy resp. nedobré mravy, ale co podepíšete, to je dáno. U nás také bylo řečeno, že smlouva je neexkluzivní a nakonec byla exkluzivní, ovšem na to nejsou svědci ani jiný důkaz ani záznam.
S pozdravem P.J.

A na závěr něco malounko optimističtějšího!

A pro ty, kteří ještě váhají s podáním trestního oznámení, je toto jednoznačný signál, že

PODÁNÍ TRESTNÍHO OZNÁMENÍ, je v současné době jediný způsob, jak předejít EXEKUCI!!!!!!!!!

Dobrý den,

rád bych Vás seznámil s výsledkem rozhodčího řízení, které proběhlo v mém případě. Prolux, protože jsem odmítl zaplatit provizi, Prolux na mne podal žalobu k rozhodčímu soudu. Ten rozhodl tak (soudce Marek Ivičič), že rozhodčí řízení "přerušuje do pravomocného skončení trestního řízení, které je vedeno u Policie ČR, Služba kriminální policie a vyšetřování, Odbod hospodářské kriminality, 6. Oddělení, pod č.j. KPRA-1802/-2009-000096-HA". …"Podle ust. par. 30 zákona č. 216/1994 Sb., o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů se na řízení před rozhodci použijí ustanovení občanského soudního řádu přiměřeně. Otázka spáchání trestného činu podvodu v souvislosti s uzavřením předmětné smlouvy je významná pro posouzení platnosti či neplatnosti smlouvy, o kterou žalobce svůj nárok opírá. Případné rozhodnutí trestního soudu v dané věci mí tak povahu předběžné otázky ve smyslu ust. par. 135 o . s. ř."

 

Ale největší radost mi dělají takovéto zprávy

Dobrý den,jaké jsou problémi s .rk Prolux?Chystáme se s ženou prodat st.parcelu v hodnotě cca 500000Kč,okr.Louny.Inzerát jsme si podali sami.Oslovila nás dnes právě R.K.Prolux.Je to náš jediný majetek,který chceme investovat do bydlení.Máme tedy radši prodej realizovat sami?Prolux je přeci jedna z nejznámějších r.k.Děkuji za radu,Michal Ž.

A druhý den od téhož pisatele :o))

Děkuji za odpověd,dnes mi v 9hodin z Proluxu volali.Odmítli jsme je.Raději to zkusíme sami.Držíme palce.Michal Ž.